Otellerde QR menü kullanımı

Hemen Deneyin!
Otellerde Hipermenü QR Menü Karekod Sipariş Verme

Otellerde QR Menü Kullanımı İle İşletmenizin Çehresini Değiştirebilirsiniz!

Günümüzde teknolojinin kullanım alanı o kadar genişlemiş durumda ki, neredeyse hemen her alanda bir şekilde kendine yer bulur hale geldi. Hayatımızı daha çok kolaylaştıran, hız kazandıran, günümüzün yoğun temposu içerisinde ayak uydurmayı mümkün kılan teknoloji sayesinde resmen çağ atladık dense alan olmaz. Tabi ki teknoloji bu denli ilerlediğinde, turizm sektöründe de yeniliklere ve daha profesyonel bir bakış açısı geliştirilmesine katkı sağlaması kaçınılmaz oldu. Özellikle de menülerde artık klasik menü kullanımından uzaklaşılıp, QR menü ya da diğer bir adıyla sanal menü hizmeti verilmesi, müşterilerin de oldukça ilgisini çeken ve hizmetleri daha hızlı şekilde verebilmeyi sağladı.

Otellerde Hipermenü QR Menü Karekod Sipariş Verme

Peki, Pek Çok Avantaj Sağlayan Otel QR Menü Nedir?

Otel QR menü, otellerde ya da kafe ve restoran gibi yemek servisi yapan yerlerde kullanılabilmesi için özel bir yazılım ile geliştirilmiş dijital menü seçeneğidir. Pek çok avantaj sağlayan bu sistem sayesinde sadece siparişler dijital ortamda verileceği için kolaylık sağlamaz. Aynı zamanda mekanlara daha kurumsal bir bakış açısı kazandırdığı için müşterilerin otel ya da yemek yenecek mekanlara bakış açılarında gelişme sağlar. Otel QR menü sayesinde, hem müşteriler işletmelerden memnun ayrılır hem de bu tarz dijital menülerin içeriği oldukça kapsamlı olduğundan müşterilere sipariş verme sürecinde büyük konfor sağlar.

Menülerin dijital hale getirilmesi hizmet sektöründeki işletmelerin kurumsal tutumunu geliştirmekle kalmaz. Aynı zamanda bu sistemler doğa dostudur ve klasik menülerde olduğu gibi kağıt kullanımı söz konusu olmadığı için çevreci bakış açınıza da destek sağlar. Kağıt kullanımı azaldığında tabi ki çevreye yarar sağlamış olursunuz ve aynı zamanda işletmenizde de bu sayede masraflar azaltılabilir.

Hipermenü QR Menü Karekod Sipariş Verme

Örneğin menünüzü yaptırdınız ve kağıt menüleri bastırdınız, ancak belli bir zaman geçti ve menülerinizde güncelleme yapmanız gerekiyor. Yeni bir ürün eklemek istiyor ya da menü fiyatlarınızda değişikliğe gitmek istiyorsunuz. Böyle bir durumda klasik menülerinizi tekrar bastırmanız gerekir ve bu da dolayısıyla kağıt ve baskı masrafı oluşturur. Aynı zamanda menülerin basılıp gelmesini bekleyeceğinizden zaman kaybı meydana gelir. Ancak hem hızlı servis alma ve hızlı sipariş verme sistemini kurabileceğiniz, menülerinizdeki güncellemeleri hızlıca yapıp zaman kaybı yaşamayacağınız, her değişiklikte kağıt ve baskı parası yani ekstra maliyetler ile uğraşmayacağınız bir sistem olan Otel QR menü sayesinde, işletmenizi daha profesyonel bir noktaya taşımanız işten bile değildir.

Hipermenü Dijital Menü Logo
Hiper Menü

Qr Menü – Dijital Menü

Qr Menü – Dijital Menü

Şimdi Hiper Menü Zamanı

+90 (216) 575 60 70

QR Menü Kullanımı Nasıldır?

QR menü kullanımı, özellikle de günümüzde çok daha önemli bir hal almış durumda. Hijyenik bir ortamda yaşamanın daha önemli olduğu günümüz koşullarında QR menü kullanan işletmeler biraz daha ilgi çeken, tercih edilen noktaya geldi. Tabi ki bunun en önemli sebebi, pandemi gibi süreçlerde hemen herkes bir yerlere temas etmekten, başkasının kullandığı ve dokunduğu eşyalara dokunmaktan imtina etmesidir. Müşterilerin çoğu artık klasik baskı ile yapılmış menülere dokunmak istemediği ise bir gerçek.

Otellerde Hipermenü QR Menü Karekod Sipariş Verme

Ancak Otel QR menü sayesinde bu durum ortadan tamamen kaldırılıp, bunun yerine temasın önlendiği, daha hijyenik şekilde sipariş verilebilecek bir sistem sağlamak mümkün. Dijital menüler sayesinde ister kafe, ister restoran, ister otel olsun, yiyecek içecek hizmeti alınabilecek hemen her işletmede, ilgili QR kod kişisel mobil cihazlarla okutularak, siparişler online menü içerisinden seçilebiliyor. Böylelikle müşteriler kendi mobil cihazları ile sipariş verebilir hale geliyorlar. Bir müşteri olarak, bu dijital menüler sayesinde, kendi mobil cihazınızda işletmenin online menüsünü QR kod sayesinde görüntüleyebilme imkanına kavuşuyorsunuz. Yine kendi mobil cihazınız ile bu menü içerisinden hızlıca siparişinizi verebiliyor olursunuz. Aslında bir müşterinin isteyebileceği tüm mahremiyeti ve hijyenik tutumu bu sistem sayesinde yerine getirmek son derece basit.

Hipermenü QR Menü Karekod Sipariş Verme

Bu sistem aslında kalabalık olma potansiyeli olan mekanlarda da konfor sağlar. Bu tarz mekanlarda garson gelsin, ilgilensin, menü getirsin diye beklemek durumunda kalınan pek çok örnek yaşanmıştır. Ancak otel QR menü sayesinde sipariş vermeniz için herhangi bir garsonun gelmesini ve size menü getirmesini beklemenize gerek yoktur. Temassız bir kullanım imkanı veren QR kod kullanımı ile kendi cihazlarınızda bu kodu okutarak hızlıca ve tamamen hijyenik şekilde sipariş verebilirsiniz. Siz siparişi verdiğiniz anda, sistemin sağladığı hız ve avantajlar sayesinde, siparişiniz ilgili garsona iletilir. Online şekilde siparişinizi alan garson, mutfağa hızlıca siparişi yine online şekilde ileterek siparişinizi sıraya yerleştirir. Bu sayede, hiç ara beklemeler yapılmadan siparişiniz size ulaşır. Bir müşteri gittiği mekanın temiz düzenli olmasının yanında, siparişini en uygun şartlarda ve hızlıca alıp mekanın keyfini çıkarmaktan başka daha ne ister ki? Görülüyor ki, QR kodlu dijital menüler ile müşterilerinizin tüm beklentilerini karşılayabilirsiniz.

Genel Olarak Bakılacak Olursa, QR Menü Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Otel QR menü kullanımının pek çok avantajı bulunur. Tasarımı sizin beklentilerinizi karşılayacak şekilde, içeriğindeki sistemi kendi işleyişinize göre entegre edilmiş bir dijital menü sayesinde, işletmeniz için hayal ettiğiniz şeyleri yapmanız oldukça kolaydır. İşte, QR menü kullanmanın sunduğu avantajlar!

Son zamanlarda tüm dünyanın büyük bir sınav verdiği korona virüs salgınında anlaşıldığı üzere, her şeyin başında hijyen ve sağlıklı yaşama koşulları geliyor. Sadece pandemi değil, hemen her türlü salgın hastalıkta bu durum çok önemli. Hal böyle olunca, ortamlarla artık daha az temas edilebilecek şekilde düzenlemelere geçilmesi aslında kaçınılmaz. Bu durum başta oteller olmak üzere, pek çok işletmeyi temassız hizmet sağlayan online QR menü kullanmaya itmiş durumda. Müşterilerine temassız menü desteği sunan işletmeler, müşterilerinin sağlığına ne kadar önem verdiğini ve sosyal mesafeyi koruma konusunda titiz davrandığını da gösterebilme şansı elde edebiliyor.
Otel QR menü sayesinde İşletmelere özel tasarımlar oluşturabilmek mümkündür. İşletmenin beklentilerine, marka değerine özel tasarımlar ile oluşturulabilecek olan bu dijital menüler, işletme sahiplerine diledikleri renklerde, diledikleri yazı fontları kullanılarak kendi istedikleri görsel seçimleri yapılabilme imkanı sağlayarak kurumsal yönlerini de desteklemiş oluyor. Üstelik işletmeler dijital menüler sayesinde, menülerinin içerisinde her istediği an istediği değişikliği yapabilme imkanına kavuşuyor.

QR koda sahip olan dijital menü sistemini kullanmak hem çok basit ve hem de tüm cihazlar ile entegre edilebiliyor. Mobil cihazların kameraları ile işletmeye özel olan kare kod okutularak işletmenin menüsüne otomatik bağlanılabiliyor. Bunu yaparken ise size bir mobil uygulama indirmenizi şart koşmuyor. Bu da tabi ki müşterilere büyük rahatlık sağlıyor.

Haftanın sadece bazı günlerinde bazı ürünleri sunmak istiyorsunuz, ancak o günlerde de bunu menüde o güne özel şekilde ortaya çıkarmak ve vurgulamak istiyorsunuz. İşte böyle bir durumda otel QR menü sayesinde spesiyal ürününüzü o günlere özel ekleyebilirsiniz. Menünün en dikkat çekici noktasına spesiyallerinizi yerleştirerek hizmet vermek istediğiniz günlerde bu ürünü yayına alabilir, diğer günlerde yayınlamamayı tercih edebilirsiniz. Üstelik bunu uygulamada son derece basit ve hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sizi Aramamızı İster misiniz ?

Müşterilerimize ihtiyaçları için en gelişmiş çözümleri sunmak için platformumuzu sürekli olarak geliştiriyoruz.