QR Menü nedir?

Hemen Deneyin!
Hipermenü QR Menü Karekod Sipariş

QR Menü

Pandemiyle birlikte sıkça sorulan sorulardan biridir QR Menü Nedir? Kafe ve restoranlar için en önemli işletme unsurlarından biridir QR menü. Bir bakıma müşteri ile kurulan sözsüz bir iletişim gibidir. Menüleri inceleyen müşteriler, işletme hakkında ilk izlenimlerini elde etmekte ve işletmenin mutfağı ve lezzet çeşitliliği hakkında fikir sahibi olur. Bu bağlamda, menülerin içinde yazılanlar kadar menünün iç ve dış tasarımı, ölçüleri, rengi vs gibi parametrelerde önem kazanmaktadır.

Gelişen teknoloji, her alanda olduğu gibi kafe ve restoran gibi mekanlarda da birçok alışkanlığı değiştirdi şüphesiz. Menüler de bu değişimlerden nasibini aldı diyebiliriz. Müşterilerin eline alıp okuduğu; yiyecek ve içecek seçimini yaptığı menüler artık yavaş yavaş tarihe karışıyor diyebiliriz. Çünkü bu tarz geleneksel menüler yerini QR menüler almaya başladı. Peki son dönemlerde oldukça popüler olan bu QR menü tam olarak nedir?

Hipermenü QR Menü Mobil

QR (Quick Response), QR kod, karekod vb gibi isimler ile anılan bu konsept hayatımızın birçok yerinde bize kolaylık sağlıyor. Artık herkesin elinde bu kodları kolaylıkla okutabileceği akıllı cep telefonları olduğundan, restoranlar ve kafeler de menülerini bu kodların içine yerleştiriyor. QR menü, doğrudan ve dolaylı olarak hem işletmelere hem de müşterilere birçok avantaj sunuyor. Özellikle, içinde bulunduğumuz pandemi döneminde temassız bir menü imkanı getirmesi, en büyük avantajlarından biridir.

Hipermenü Dijital Menü Logo
Hiper Menü

Qr Menü – Dijital Menü

Qr Menü – Dijital Menü

Şimdi Hiper Menü Zamanı

+90 (216) 575 60 70

QR menü, işletmenin menülerinde yaptığı her değişikliğin hızlı bir şekilde müşterilere aktarılmasını sağlamaktadır. Standart menüleri gün içinde çok sayıda müşteri eline aldığından, QR menü, bu konuda hijyenik bir çözüm anlamına da gelmektedir. Bu da işletme çalışanları ve müşteriler açısından çok daha sağlıklı bir uygulama olmaktadır. Ayrıca, işletmeler QR menü tasarımını kendi de yapabilmekte; böylelikle müşterilerine en çok hitap eden konsepti kendisi seçebilmektedir.

Hipermenü QR Menü Mobil

QR menünün işletmelere maliyet anlamında da büyük kolaylıklar sağladığını belirtmekte fayda var. Çünkü değiştirilmesi gereken her bir menü, normal şartlarda işletmeler için tasarım, baskı, matbaa vb gibi ücret kalemleri oluşturmaktadır. QR menü, bütün bu giderleri de ortadan kaldırmaktadır.

Günümüzde teknolojiyi takip eden ve müşterilerinin taleplerine en hızlı çözümleri sunan işletmeler her zaman daha avantajlı bir konuma sahip olmaktadır. Bu bağlamda, kafe ve restoranların da bir an önce en iyi QR menü seçeneklerini incelemelerinde fayda vardır.

Sizi Aramamızı İster misiniz ?

Müşterilerimize ihtiyaçları için en gelişmiş çözümleri sunmak için platformumuzu sürekli olarak geliştiriyoruz.